Konstantinopolis apgynė dar vieną kunigą


Prieš kurį laiką ortodoksas.lt pranešė, kad Maskvos patriarchato „bažnytinis teismas“ pašalino iš kunigų luomo kun. Joaną Kovalį. Šis Maskvoje tarnavęs kunigas „nusidėjo“ patriarchui Kirilui tuo, kad Kirilo maldoje, išsiųstoje visoms Maskvos patriarchato vyskupijoms, drįso žodžius: „Pakilk, Dieve, į pagalbą savo tautai ir suteik mums pergalę“ (turima omenyje Rusija) pakeisti į: „Pakilk, Dieve, į pagalbą savo tautai ir suteik mums taiką“.

Už tai, kad pakeitė maldos tekstą kunigas buvo apkaltintas „priesaikos sulaužymu“ ir „už sunkius kanoninius nusižengimus“ buvo pašalintas iš kunigų luomo.

Remdamasis IV Visuotinio susirinkimo 9 ir 17 kanonais, leidžiančiais kunigui kreiptis į Visuotinį Konstantinopolio patriarchą tais atvejais, kai kyla nesutarimas su vietiniu patriarchui, kun. Joanas parašė apeliaciją visuotiniam patriarchatui Baltramiejui I. Konstantinopolio patriarchato Šventasis Sinodas nuodugniai išnagrinėjo bylą ir nustatė, „kad priežastys, dėl kurių jis [kun. J. Kovalis] buvo nubaustas, buvo ne bažnytinės, o [tikroji] priežastis buvo jo požiūris į prieš Ukrainą vykdomą karinę agresiją“, ir „panaikino jam paskirtą pašalinimo iš kunigų luomo bausmę ir grąžino jį į kunigystę“. Kun. Joano prašymu, jis priimtas į Konstantinopolio patriarchato klero gretas. Axios!

Sprendimas graikų k.: https://ec-patr.org/%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%ba%ce%bf%ce%b9%ce%bd%cf%89%ce%b8%ce%ad%ce%bd-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%b9%cf%82-%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%b1%cf%83%ce%af%ce%b5%cf%82-%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%b1%ce%b3%ce%af%ce%b1-12/

PARAMA

Galite mus paremti:

VšĮ „Krikščionių ortodoksų iniciatyvų centras“
Sąsk. nr. (IBAN): LT487300010173170576
(Pervedimams iš užsienio: SWIFT: HABALT22)

Arba:
Contribee PayPal


Populiarūs įrašai