Norinčių palikti Maskvos patriarchatą dvasininkų pranešimas spaudai

РУССКИЙ

Vakar iš žiniasklaidos sužinojome, kad esame suspenduoti, o vienam iš mūsų netgi užvesta byla dėl pašalinimo iš kunigų luomo. Tai – tolesnės represijos už Maskvos patriarcho Kirilo pozicijos dėl karo Ukrainoje kritiką.

Šiandien gavome suspendavimo įsakus, kurie, mūsų nuomone, yra niekiniai tiek dėl procedūrinių pažeidimų, tiek savo turiniu.

Procedūriniu – nes mums nebuvo sudaryta galimybė apsiginti, be to, įteiktuose įsakuose nenurodyta nei suspendavimo trukmė, nei konkreti priežastis (pgl. 2014-05-30 Rusios Ortodoksų Bažnyčios „Reglamentą apie suspendavimo praktiką“, įsake būtina nurodyti konkrečius Bažnyčios kanonus, kuriuos pažeidė dvasininkai).

Turinio – nes minėtieji dvasininkai tebėra Maskvos patriarchato klere, jokių alternatyvių religinių bendruomenių nekūrė, be metropolito Inokentijaus leidimo jokių pamaldų ar patarnavimų neatliko, visame kame vadovavosi Bažnyčios nustatyta tvarka ir kanonais. Savo tarnystės vietos savavališkai nepaliko, gavo metropolito Inokentijaus atleidimo iš pareigų (za štat) raštus.

Ketiname pasinaudoti apeliacijos Konstantinopolio patriarchui teise, kurią reglamentuoja IV Visuotinio susirinkimo 9-asis kanonas.

PARAMA

Galite mus paremti:

VšĮ „Krikščionių ortodoksų iniciatyvų centras“
Sąsk. nr. (IBAN): LT487300010173170576
(Pervedimams iš užsienio: SWIFT: HABALT22)

Arba:
Contribee PayPal


Populiarūs įrašai