Dvasininkai


 Jo Šventenybė Baltramiejus I – tai mūsų patriarchas ir mūsų vyriausias ganytojas, kuriam paklūstame. Jis yra vadinamas Konstantinopolio arba Visuotiniu patriarchu, nes be to, kad yra savo patriarchato vyriausias vyskupas, jis taip pat yra visos Ortodoksų Bažnyčios vyriausias vyskupas, koordinuojantis Visuotinės Bažnyčios gyvenimą ir padedantis spręsti svarbiausius jos gyvenimo klausimus.


Visuotinio patriarcho egzarchas Lietuvoje kun. Justinas Kiviloo

Estijoje gimęs ir tarnystę pradėjęs dvasininkas. Nuo 2004 m. – diakonas, 2013 m. – kunigas. Tarnavo Estijos Apaštališkosios Ortodoksų Bažnyčios metropolito Stefano protodiakonu, įvairių parapijų kunigu, kalėjimo kapelionu. 2023 m. paskirtas Lietuvos egzarchu, 2024 m. sausį atvyko į Lietuvą ir pradėjo eiti pareigas.

Susisiekite: egzarchatas@ortodoksas.lt


Arkikun. Vladimiras Seliavko

Nuo 1995 m. tarnaujantis dvasininkas, 2000-2019 m. – Maskvos patriarchato Vilniaus ir Lietuvos vyskupijos viešųjų ryšių atstovas. Baigęs Maskvos seminariją ir Sankt Peterburgo dvasinę akademiją, buvo ilgametis Vilniaus arkangelo Mykolo parapijos klebonas. 2022 m. solidarizuodamasis su dėl patriarcho Kirilo kritikos atleistais dvasininkais savo noru paliko pareigas, vėliau už šį žingsnį vadovybės nubaustas. 2023 m. Visuotinis patriarchas panaikino bausmes ir priėmė tarnauti į Konstantinopolio patriarchatą. Turi žmoną, du vaikus. 

Susisiekite: vladimiras.seliavko@ortodoksas.lt, Facebook, +370 699 30499.Arkikun. Vitalijus Mockus

Lietuviškos ortodoksų liturgijos pradininkas mūsų laikais, liturginių tekstų vertėjas, ilgametis Maskvos patriarchato Vilniaus ir Lietuvos vyskupijos kancleris. Minsko seminarijos ir Sankt Peterburgo dvasinės akademijos aliumnas, dvasininkas nuo 1995 m. Kai 2022 m. Maskvos patriarchas Kirilas pradėjo teisinti ir remti karą Ukrainoje, nesutiko su patriarcho pozicija, viešai ją pasmerkė, už tai buvo Maskvos patriarchato nubaustas. 2023 m. Visuotinis patriarchas panaikino bausmes ir priėmė tarnauti į Konstantinopolio patriarchatą. Turi žmoną, du vaikus. 

Susisiekite: vitalijus.mockus@ortodoksas.lt, Facebook, +370 656 57038.


Arkikun. dr. Georgijus Rojus 

Daugiavaikės šeimos tėvas į Lietuvą atvykęs iš Gardino, Baltarusijos. Dvasininkas nuo 2006 m. Dėstė Minsko teologijos akademijoje ir seminarijoje, buvo Gardino Biblijos kolegijos įkūrėjas ir rektorius. Per 2020 m. protestus pasmerkė smurtą prieš taikius žmones, organizavo pagalbą kenčiantiems ir kalintiems, leido katedroje, kur buvo klebonas, slėptis taikiems žmonėms nuo smurto. Už tai patyrė represijas. 2023 m. priimtas į Konstantinopolio patriarchatą.

Susisiekite: georgy.roy@ortodoksas.lt, Facebook.Kun. Georgijus Ananijevas 

Klaipėdos universiteto koplyčioje ir Klaipėdos regione tarnaujantis dvasininkas, gimęs Rusijoje, ten baigęs pasaulietinius ir teologijos mokslus, emigravęs į Lietuvą ir tapęs jos piliečiu. 2009-2022 m. tarnavo Lietuvoje, Maskvos patriarchate, po Rusijos agresijos 2022 m. Ukrainoje išreiškė nepritarimą karą parėmusiam Maskvos patriarchui Kirilui, buvo represuotas, prisijungė prie Konstantinopolio patriarchato. Turi žmoną, suaugusių vaikų. 

Susisiekite: georgy.ananiev@ortodoksas.lt, Facebook.


Kun. Aliaksandras Kuchta 

Vieno populiariausių rusakalbių YouTube kanalų apie krikščionybę „Kunigas atsakys“ (Батюшка Ответит) kūrėjas. Kilęs iš Minsko, dvasininkas – nuo 2014 m. 2020 m. Baltarusijoje prasidėjus smurtui prieš taikius protestuotojus, jis pasmerkė jėgos naudojimą, savanoriavo prie Okrestino kalėjimo, kad padėtų kenčiantiems ir kalintiems, viešai meldėsi už teisėsaugos atstovų nužudytą Ramaną Bondarenką. Kartu meldęsis kunigas buvo suimtas, o kun. Aliaksandras – pasitraukė į Ukrainą, vėliau – Lietuvą. 2023 m. priimtas į Konstantinopolio patriarchatą.

Susisiekite: aliaksandr.kuchta@ortodoksas.lt, FacebookTelegram.


Kun. Gintaras Jurgis Sungaila

Vilniaus ortodoksų Švč. Trejybės bendruomenės dvasininkas, liturginių tekstų vertėjas į lietuvių kalbą, ortodoksas.lt tinklalapio kūrėjas. Turi žmoną, vaiką. Yra studijęs filosofiją, teologiją, religijos studijas, šiuo metu – Vytauto Didžiojo universiteto doktorantas. Dvasininkas nuo 2018 m. 2022 m. kartu su kitais Lietuvos dvasininkais nepritarusiais Maskvos patriarchui represuotas, po ko išteisintas Visuotinio patriarcho ir priimtas tarnauti į Konstantinopolio patriarchatą.

Susisiekite: gintaras.sungaila@ortodoksas.lt, Facebook.


Arkidiak. Viktoras Miniotas

Lietuvis, daugiavaikės šeimos tėvas, gimęs tremtyje Rusijoje, repatrijavęs į Lietuvą jai tapus nepriklausoma. Lietuvos kompozitorių sąjungos narys, vienas iš lietuviškos ortodoksų muzikos pradininkų, stovėjęs prie pirmosios lietuviškos parapijos ištakų. Du dešimtmečius tarnavo diakonu Vilniuje, gavo protodiakono (dabar – arkidiakono) garbės titulą.

Susisiekite: viktoras.miniotas@ortodoksas.lt, Facebook.
Diak. Joanas Ovčinnikovas

Gimė Rusijoje, kur įgijo pasaulietinį ir teologinį išsilavinimą. Į diakonatą įšventintas 2019 m. Prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą 2022 m. pasirašė kolektyvinį Maskvos patriarchato dvasininkų laišką, raginantį nutraukti karą, ir aktyviai dalyvavo antikariniame judėjime. 2022 m. pabaigoje persikraustė į Lietuvą. 2023 m. priimtas į Konstantinopolio patriarchatą.

Susisiekite: ioan.ovchinnikov@ortodoksas.lt

PARAMA

Galite mus paremti:

VšĮ „Krikščionių ortodoksų iniciatyvų centras“
Sąsk. nr. (IBAN): LT487300010173170576
(Pervedimams iš užsienio: SWIFT: HABALT22)

Arba:
Contribee PayPal


Populiarūs įrašai