[NbG:] Didžioji savaitė. (VIDEO)

2018 metų diak. Vitalio video apie didžiąją savaitę. Šiame vaizdo įraše diak. Vitalis trumpai nušviečia esminius Evangelijos įvykius vykusius Didžiąją Kristaus Kančių Savaitę.

Komentarai

 1. Keista, paklausius diakono pamokslo apie "esminius Evangelijos įvykius Didžiąją savaitę", susidaro įspūdis, kad tarp žydų paschos ir krikščionių Velykų iš esmės nėra jokios skirtumo arba tos šventės bent jau lygiavertės. "Šiais metais, - kalbėjo diakonas, - įvykiai atitinka kalendoriškai būtent tokią pat struktūrą kaip ir Jėzaus laikais". Tai reiškia, kad krikščionių Velykos sutapo su žydų pascha? Na ir toliau diakonas smulkiai išaiškina tos šventės žydų papročius, valgius, karčiųjų žolelių ir neraugintos duonos reikšmę, žydų tautos ašaras ir t.t., nepaminėdamas jokios dvasinės priešpriešos tarp Kristaus kaip žmonijos Gelbėtojo ir žydų visiškai priešingų lūkesčių, pabrėždamas, jog tai buvo (D. Ketvirtadienį) "maldos vakarienė".

  Tačiau ką reiškia iš tikrųjų, kai žydų Pascha sutampa su Krikščionių Velykomis?

  "Правила Православной Церкви изначально строго определяют, чтобы день Христова Воскресения не совпадал с днем еврейской Пасхи: «Аще кто, епископ, или пресвитер, или диакон, святый день Пасхи прежде весеннего равноденствия с иудеями праздновати будет – да будет извержен от священнаго чина» (7-е Апостольское правило I Вселенского Собора).

  Ir kiti Visuotiniai Bažnyčios susirinkimai pabrėždavo būtinybę vengti vienalaikio Velykų ir Paschos šventimo: "Так, Поместный Антиохийский собор 341 г. в своем первом правиле требует строгого соблюдения решений Первого Вселенского собора о дне празднования Пасхи под страхом отлучения от Церкви и извержения из священнического сана: «Все, дерзающие нарушати определения святаго и великаго собора, в Никеи бывшаго, в присутствии благочестивейшаго и боголюбезнейшаго царя Константина, о святом празднике спасительныя Пасхи, да будут отлучены от общения и отвержены от церкви".

  Apie visus šiuos žydų Paschos ir krikščionių Velykų skirtumus, apie dvasinę prarają tarp senosios Paschos ir Kristaus Prisikėlimo, ką nutylėjo diakonas, žr. https://rusidea.org/250943395

  O ir šiemet presbiteris V. Dauparas nepasibodėjo vėl įdėti to paties pasakojimo. Kitąmet, turime vilties, gal sukurs ką nors naujo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei aš klydau, atsiprašau, ir tegu presbiteris pataiso mano neteisingą nuomonę.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai