Ortodoksų Velykos 2019 m.

Ortodoksų (pravoslavų, stačiatikių) Velykos 2019 m. bus balandžio 28 d., katalikų - 21 d.

Komentarai

 1. "Ortodoksų (pravoslavų, stačiatikių) Velykos 2019 m. bus balandžio 28 d., katalikų - 21 d. " -- Koks mums skirtumas, kada bus katalikų Velykos? Ar tam, kad švęstume iš pradžių katalikų Velykas, o po to -- stačiatikių?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O tai kam parašėte?:) Anądien čia užsukusi perskaičiau ir pagalvojau, kad ortodoksiją nuo katalikybės skiria ne tos kelios dienos, jei turėsim galvoje dvasinę prasmę (ir ne vien ją), bet nenusakomi atstumai, gal net bedugnė. Net Liuteris tvirtino, jog krikščionis nuo krikščionio nutolęs per tūkstančius mylių!
   Ir kai tik pabandai peržengti šitą atstumą, kai suvoki, jog tikroji Bažnyčia yra tik čia ir niekur kitur, tuomet ir pamatai, koks reikšmingas ir koks nepaprastai sunkus tas žingsnis, prieš kurį, regis, sukyla visos pragaro dvasios. Apie tai - gal kitąkart.
   O šit jei dedi maždaug lygybės ženklą tarp tų dviejų jūsų nurodytų datų ir priimi panašią abrakadabrą kaip, pvz., tokio tėvo Mitrofano: "Saugodami savo tapatumą, mes dabar vieningi ir daugiau nebekovojame" (tai bent!!), tuomet visi piktieji išgaruoja kaip dūmas ir tu gali laisvai ieškoti "visų krikščionių vienybės". Jokių kliūčių nebelieka. Na, gal kurį laiką, kol užmiega sąžinė. Tai va, maždaug tokie dalykai slepiasi po jūsų sakiniu.

   Gerai, broli Gintarai, nenoriu drumsti pasninko, bet vis dėlto iškyla tiek daug svarbių dalykų, kad neįmanoma jų nutylėti. O kur apie visa tai rašyti? Kur pasidalinti religiniais ir dvasiniais įspūdžiais, patirtimi, kur paklausti, kas neaišku, šit kad ir dėl prasidėjusio Didžiojo pasninko?
   Gerai tiems, kas skaito rusiškai, pravoslavie.ru saite ir kitur galima rasti daug patarimų ir galima kai ko paklausti. O ką daryti lietuviams ortodoksams? Tas "šimtas keturiasdešimt keturi tūkstančiai" Lietuvos ortodoksų tūno tarsi katalikų šešėlyje, yra tarsi koks priedėlis šalia modernistinės ir išsivadėjusios katalikybės. O juk turėtų būti atvirkščiai! Tai katalikybė semiasi jėgų ir stiprybės iš Tradiciją ir krikščionybės dvasią išlaikiusios stačiatikybės, gal ne?
   Ar jūs nepagalvojote apie sukūrimą specifinio tinklalapio, kuriame galėtų bendrauti ir bendradarbiauti, šviestis Lietuvos stačiatikių bendruomenė? Kad jį galėtų paskaityti ir katalikai, pareikšti savo nuomonę, suprasti, kokius lobius yra išlaikiusi krikščionybė? Jūsų blogas labai moksliškas, informatyvus, bet jame atsispindi vien jūsų požiūris, stilius ir medžiagos perteikimo metodai. Ir, kiek supratau, čia beveik niekas nesilanko. O oficialus saitas - orthodoxy.lt irgi perdėm šaltas ir svetimas, netraukia nei širdies, nei dvasios.
   Taigi tiek šįkart.

   Panaikinti
  2. Jeigu turite kažką prieš Lietuvos katalikus ar jaučiatės užguiti, tokiems Lietuvos ortodoksams pasiūlyčiau vykti gyventi į Rusiją, kur juos mielai priims kiti stačiatikiai. Šlykštu skaityti, kai savo tikėjimą keliate aukščiau maniškio.

   Panaikinti
  3. O, kokia natūrali reakcija! Žinote, jūs mane pradžiuginot. Geriau nuoširdus pasipiktinimas negu apgaulingas taikingumas ir abejingumas .
   Ar aš turiu "kažką" prieš Lietuvos katalikus? Sunku pasakyti. Aš veikiau nepritariu pačiai katalikybei. O į Rusiją - kodėl turėčiau ten važiuoti? Visiškai nesijaučiu nei užguita, nei kaip nors kitaip pasimetusi. Į Rusiją nevažiuosiu, bet ir su jumis kartu nesimelsiu. Ortodoksija, be jokios abejonės, teikia peną katalikybei, kuri vargu ar bestovi ant apaštalų pamato.
   Beje, nepainiokim "savo", "maniškio", t.y. asmeniško tikėjimo su bendruomeniniu, su visų katalikų ar visų ortodoksų tikėjimu.

   Panaikinti
 2. Atsiprašau, jūs čia susijungėte su "Kasdiene duona", neatkreipiau dėmesio, maniau, kad šiaip atsitiktinai papildė. Bet vis vien niekas nesilanko, tuščia kaip dykumoje.
  O gal aš nepastebiu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tinklalapyje kasdien apsilanko po kelis šimtus žmonių. Į renginius irgi žmonės ateina

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai